Jsme specialisté na obrannou střelbu z pistole, ale poskytujeme i ostatní výuku střelby. Organizujeme také střelecké fun akce a zážitky či ukázkové programy o střelbě. Posyktujeme poradenské a konzultacní služby pro začátečníky i pokročilé a pomůžeme získat zbrojní průkaz.

 
 

 

obranná střelba z pistole - střelecká škola

 
 

Škola obranné střelby z pistole nabízí komplexní přípravu k použití zbraně v obraně, jak nácvikem střeleckých technik, tak prostřednictvím výuky ostatních potřebných znalostí a dovedností.

Za použití moderních forem a metod výuky vyučujeme nejen profesionály a špičkové sportovní střelce, ale i zájemce z řad veřejnosti.

Škola je připravena především pro zájemce o dlouhodobou systematickou přípravu nebo o rozšíření, doplnění, prohloubení či udržení vědomostí a dovedností v oboru.

 

Škola obranné střelby vychází z filosofie, že má-li obránce úspěšně odvrátit útok za pomoci zbraně, musí nejen mít mnohé vědomosti a dovednosti, ale musí je mít zároveň natolik dobře zafixovány, aby je dokázal ve zlomích času správně zvolit a použít.

Cílem výuky je dovést klienta jak k dokonalému zvládnutí zbraně, tak k ostatní všestranné teoretické a praktické připravenosti na použití zbraně v obraně.

Obsahem výuky není jen nácvik střeleckých technik, ale okruh potřebných vědomostí a dovedností, z nichž se skládá komplexní příprava na použití zbraně v obraně.

 

Formy výuky se liší případ od případu zejména z hlediska času, podle počtu současně vyučovaných, podle výukového obsahu či vstupní nebo očekáváné výstupní úrovně klienta apod.

Používáme moderní metody výuky, které nejlépe vedou k dosažení stanoveného cíle a zároveň plně respektují individuální předpoklady a možnosti klienta. Při výuce využíváme nejmodernějších poznatků andragogické vědy a dbáme didaktických zásad vzdělávání dospělých.

Více informací o střelecké škole...

Nahoru

 

 

 

ostatní výuka střelby

Mimo specializované výuky obranné střelby z pistole provádíme i běžnou výuku střelby z různých zbraní. Kurz vždy připravíme přesně na míru, to znamená, že cíl, obsah, formy i metody výuky maximálně přizpůsobíme očekáváním, požadavkům a možnostem klienta.

 

obsah, cíl, formy a metody výuky

Obsah výuky tvoří základní i pokročilé techniky střelby podle individuálního požadavku klienta. Vyučujeme střelbu z pistole, opakovací brokovnice, příp. útočné pušky i jiných zbraní.

Formy výuky závisí na mnoha různých faktorech. Mění se zejména z hlediska času (dlouhodbý, střednědobý, krátkodobý program, jednorázový kurz), počtu vyučovaných (one-to-one – individuální výuka, Group ECO* – pro menší skupinu 2-4 střelců, Team PRO – komplexní program pro ucelené týmy), výukového obsahu (podle jednotlivých zbraní, šíře a hloubky obsahu) či výchozí úrovně klienta (začátečník, mírně pokročilý, profi).

Používáme moderní metody výuky, které nejlépe vedou k dosažení stanoveného cíle a zároveň plně respektují individuální předpoklady a možnosti klienta. Při výuce využíváme nejmodernějších poznatků andragogické vědy a dbáme didaktických zásad vzdělávání dospělých.

 

 
 

 

termín a místo

Termín a místo výuky se vždy řeší individuální dohodou s klientem.
Výuka obvykle probíhá na přírodní otevřené střelnici SSK Čelákovice, Čelákovice 115, 15 min. východně od Prahy nebo na střelnici AVIM Praha s.r.o. Praha 8, Sokolovská 23, popřípadě i jinde v Praze a okolí či na jiných střelnicích.

 

klienti

Výuka je přístupná pro všechny, klient však musí vždy splňovat podmínky a důvody pro užití střelné zbraně v rámci výuky ve smyslu platné právní úpravy. Vlastní zbraň, zbrojní průkaz ani předchozí zkušenosti se střelbou nejsou při dodržení zákona nutné.

 

cena

Cena je vždy určena smluvně podle detailů projektu. Více informací viz Podmínky…

Nahoru

 

 

 

střelecké fun akce a zážitky

Skupinové fun akce a individuální střelecké zážitky jsou především střelbou pro zábavu a odpočinek s rodinou, přáteli nebo spolupracovníky (fun - angl. zábava, legrace). Nevšední zážitek na střelnici však možno využít i k lepšímu vzájemnému poznání a upevnění či zlepšení vztahů v pracovním týmu.

 

 

K dispozici jsou zejména pistole, opakovací brokovnice "pumpa", malorážka s optikou jako „malá odstřelovačka“ a útočná puška. Střílí se obvykle na papírové terče, kovové padající terče "poppery" a "gongy" i další druhy terčů.
Po individuální dohodě je možná i střelba z jiných druhů zbraní. Na zvláštní požadavek je možno zajistit i dopravu, ubytování a další program či služby v místě konání akce.

Střelecké zážitky probíhají na otevřené přírodní střelnici v Čelákovicích, 15 min východně od Prahy.
Fun akce pro firmy i soukromé skupiny na střelnici v Čelákovicích, na střelnici v Tipsport Aréně v Liberci i na jiné odpovídající střelnici.

Program akce je obvykle připraven na individuální požadavek klienta.

Nahoru

 

 

ukázkové programy

Ukázkové programy o obranné střelbě jsou určeny především novým zájemcům o obrannou střelbu z pistole a provozovatelům střelnic v místech a regionech, kde se tato moderní střelecká disciplína dosud nerozšířila nebo je málo známá.

 

Seznámíme Vás se základními principy a prvky obranné střelby, přehledem jednotlivých součástí a fází komplexní přípravy s různými střeleckými technikami. Prostřednictvím ukázkového programu můžete přivést obrannou střelbu k vám, stát se jejím průkopníkem ve vašem regionu a přilákat nové zájemce právě na vaši střelnici.

Účastníci programu mají možnost nejen vidět přední střelce české obranné střelby v akci, ale také si sami vyzkoušet střelbu v různých obranných situacích a řešení typických situací sportovní obranné střelby.

 

Ukázkové programy pro nové zájemce probíhají standardně na střelnici v Čelákovicích, východně od Prahy, na jiných střelnicích podle individuálního požadavku a dohody (střelnice musí být schválena pro krátké zbraně).

Nahoru

 

poradenské a konzultační služby

Poskytujeme poradenské a konzultační služby zejména v souvislosti se zbraněmi a střelbou pro bezpečnostní praxi, soukromý život či sport, zejména v oblasti:
• výkon ozbrojené bezpečnostní služby
• střelné zbraně a ochrana bezpečnosti osoby, rodiny a obydlí
• výběr a nákup zbraně pro obranu, střelecká výstroj a vybavení
• právní aspekty použití střelných zbraní v obraně
• střelecká příprava – cíl, obsah, formy a metody (bezpečnostní praxe, soukromý život, sport)
• střelecká diagnostika
• střelba a volný čas – sportovní střelecké aktivity
• zbrojní průkaz

 

Nahoru

 

zbrojní průkaz

Uchazečům o ZP poskytneme vstupní poradenství a zajistíme další služby k získání zbrojní průkazu .

Nahoru

 

 

 

 

Index - vzdělávání dospělých - střelba - sportovní soutěže - reklama - reference - podmínky - faq - o nás - kontakt

 

podporujeme

partneři

doporučujeme

nenechte si ujít